loader

Proteste împotriva premierului în vestul țării

Protestele au avut loc la Timişoara, Arad şi Deva.

 

Telejurnal Regional TVR Timișoara

Liberalii din Vestul ţării au protestat astăzi cerând demisia primului ministru Victor Ponta. Demonstranţii au purtat pancarde şi au scandat lozinci împotriva unor membri marcanţi ai PSD.

La Timişoara, aproximativ 200 de persoane s-au adunat în faţa prefecturii, deşi liberalii anunţau că vor fi 600 de protestatari. În ciuda caniculei, oamenii au rămas în bătaia soarelui ascultând mai multe discursuri susţinute de lideri ai PNL.

Şi la Arad aproximativ 200 de persoane au protestat, în faţa Prefecturii. Printre protestatari s-au aflat lideri locali ai PNL şi consilieri locali liberali, dar şi primari PNL din judeţ.

La Deva, în faţa prefecturii aproximativ 250 de membri ai PNL Hunedoara au cerut demisia premierului.

Reporter: Simona Ivașcu, Vasile Obșitoș, Cristian Damiean. Imaginea: Iulie Theer, Vasile Obşitoş, Cristian Damiean

Ştirile TVR Timişoara se difuzează zilnic de la orele 18,20 și 21,30 (de la ora 21,30 sunt transmise şi în limbaj mimico- gestual).


3:00 Descoperă vestul

7:00 Piper pe limbă

 
INCENDIU LA ȘCOALA DIN LOVRIN   VIDEO

INCENDIU LA ȘCOALA DIN LOVRIN VIDEO

publicat: marţi, 21 octombrie 2025

Peste 80 de persoane s-au autoevacuat după ce acoperișul uneia dintre clădirile unității școlare a fost cuprins de flăcări.

"Agrostrategia": Succese în cultura afinului | VIDEO

publicat: vineri, 12 septembrie 2025

O fermă românească consacrată, recunoscută pentru performanța sa în cultura mare, a diversificat recent prin investiția în cultura afinului, ...

În jurul unui foc de tabără. Natura și bucuria călătoriilor | VIDEO

Munții Țarcu, o regiune mai puțin explorată din Banat, ascund comori unice la nivel mondial, așteptând să fie descoperite de turiști.

 

#tvrtimisoara