Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES Vezi și Politica de Confidenţialitate care face referire la modul în care colectăm, folosim şi partajăm datele dumneavoastră pentru a va oferi serviciile TVR precum şi modul în care folosim platformele sociale.
Gala Laureaţilor Festivalului Concurs „Din Comoara Satului” - 2018 Ghiroda, Timiş
Miercuri, 06 Iunie 2018
Joi, şi vineri la TVR 3 şi duminică la TVR Timişoara urmăriţi cele mai bune evoluţii de la cea de-a zecea ediţie a Festivalului Concurs „Din Comoara Satului” de la Ghiroda.

În luna florilor, în Banatul de câmpie, s-a desfăşurat cea de-a zecea ediţie a Festivalului Concurs „Din Comoara Satului” de la Ghiroda iar în emisiunea „Cîntec şi Poveste” de la TVR Timişoara vă prezentăm Gala Laureaţilor.

Tiberiu Ceia, Daniela Băcilă şi Gelu Stan din juriul festivalului dar şi Felician Ciolea alături de primarul comunei timişene Ghiroda, reprezentând organizatorii, au subliniat importanţa acestui eveniment în peisajul festivalurilor de gen din ţară, a promovării şi susţinerii tinerilor interpreţi talentaţi.

Acompaniamentul a fost susţinut de către orchestra profesionistă BANATUL din Timişoara, dirijată de Mădălin Luca!

Emisiunea "Cântec și Poveste" se difuzează pe TVR 3, joi, 7.06.2018, de la ora 19.00 (cu reluare vineri 8.06.2018 de la orele 2.00 și 9.00) iar pe TVR Timişoara duminică 10.06.2018 de la ora 18.30.

Vă reamintim că postul TVR Timișoara poate fi recepționat și pe canalul 85 UPC digital.

De asemenea, la orele de difuzare, emisiunea poate fi vizionată în live streaming pe TVR+ pe pagina canalului respectiv.

(w640)

  • 22:00
    Telejurnal Regional mimico gestual
  • 22:30
    Preluare TVR3
  • 10:00
    Magazin minorităţi
  • 10:30
    Cap de afiş
  • 11:30
    In prelungiri
  • 13:00
    Descoperă vestul
    - fillere regiune
  • 15:30
    Magazin minorităţi
  • 16:00
    Cap de afiş
  • 17:00
    Telejurnal TVR 3
    (preluare)
  • 18:00
    Telejurnal regional
  • 18:30
    Actual Regional
    - direct
  • 20:00
    Telejurnal
    - Preluare TVR1 (preluare)
  • 21:00
    Talk show TVR1
    (preluare)
  • 22:00
    Telejurnal Regional mimico gestual
  • 22:30
    Preluare TVR3