loader

Al Jarreau la JazzTM 2014

Capul de afiş al celei de a doua ediţii a Festivalul Jazz TM a fost concertul unuia dintre cei mai apreciaţi cântăreţi de jazz ai tuturor timpurilor: Al Jarreau.

 

Mimo Obradov
Cap de afiș

Născut în vremea cînd jazzul a fost cea mai populară formă muzicală a continentului nord american, Al Jarreau a ajuns, la vîrsta de 74, pentru prima dată pe o scenă din România, la Timişoara, unde a susţinut un concert memorabil.

Imersat în entuziasmul cu care publicul a reacţionat în faţa calităţilor sale muzicale, thespiene şi de comunicator, a simţit nevoia să dăruiască, să împărtăşească impresionându-i chiar şi pe cei care erau alături de el pe scenă şi le-a oferit un spectacol unic.

Ediția specială a emisiunii "Cap de Afiș" se difuzează simultan pe TVR Timișoara și TVR3,  sâmbătă 24.01.2015 de la ora 17.00 şi în reluare duminică 25.01.2015 de la ora 1.45.

22:00 Bucătărind cu Uica

23:00 Cult@art

 
(P) Cum folosesc românii internetul: divertismentul, scop principal pentru utilizatori

Dinamica pozitivă a mediului online este evidentă în România în ultimii ani, datele indicând o utilizare tot mai intensă a internetului atât în ...

Mărturii fotografice ale nunților bănățene: Un secol de tradiție | VIDEO

Colecția de fotografie veche intitulată „Bănățeni în ţoalele lor”, prezentată de Dalida Groza, reprezintă un valoros document etnografic.

(P) Elis Pavaje a încheiat lucrările de extindere a fabricii sale de la Stoenești. O investiție de 13 milioane de euro

Cel mai mare producător de pavaje din România,  Elis Pavaje , a încheiat lucrările pentru extinderea fabricii sale din Stoenești, Prahova.

 

#tvrtimisoara